کانال تخصصی امنیت سایبری «کتاس» - Page 1

About
تماس با ادمين📧: [email protected] این کانال به جهت آگاهی رساني، مخاطرات امنیتی درحوزه هایICTوICSرابارویکردامن سازی دربرابرخطرات،منتشر و وابسته به هیچ نهاد،گروه،دسته،تشکّل ویاسازمانی نيست ومسئولیت هرگونه استفاده ازمطالب فقط برعهده کاربرش است
کانال تخصصی امنیت سایبری «کتاس»
2015-11-06 19:07:53
سلام به کانال امنیت اطلاعات خوش آمديد
کانال تخصصی امنیت سایبری «کتاس»
2015-11-06 19:24:25
دراین کانال راجع به امنیت در حوزه فناوری اطلاعات و سیستمهای موبایل و کامپیوترهای شخصی پرداخته خواهد شد.
کانال تخصصی امنیت سایبری «کتاس»
2015-11-07 15:40:02
نکاتی مهم در مورد امنیت تبلت 1– یکی از پراستفاده ترین توصیه های امنیتی که در این باب مطرح است این باشد که رمز عبور خود را تا می توانید به صورت ایمن ایجاد کنید و از رمز عبور هایی که به صورت لمسی ایجاد می شود جدا خودداری فرمایید چرا که این رمز عبور ها به راحتی قابل شناسایی اند و هنوز هم امنیت قفل های رمزی بیشتر می باشد. ۲– یکی دیگر از مهمترین مواردی که شما باید برای کارمندان خود متزکر شوید این است که حتما توصیه کنید تا تمامی برنامه های امنیتی نظیر آنتی ویروس ها و فایروال ها و همچنین برنامه های کاربردی خود را همواره به روز نگه دارند در عین حال اقداماتی نظیر پاک نمودن کش مرورگر خود و همچنین داده های ذخیره شده مانند کلمه عبور می تواند ایده خوبی برای برقراری امنیت تبلت و گوشی های هوشمند باشد.این موارد باعث می شود که اگر در موقعیتی این وسایل در اختیار افراد غیر مجازی قرار گرفت نتوانند از مواردی چون حساب شما در وبسات ها و یا حساب ایمیل باز شما سو استفاده کنند و قانون پاک نگه داشتن باید برای لاگ این های روزمره و برنامه های کاربردی سازمان اعمال گردد. ۳– اما به هنگام استفاده از اکانت ایمیل خود با تبلت و … بسیار هوشیار باشید و به هیچ عنوان با این وسایل اطلاعات محرمانه خود را رد و بدل نکنید و سعی کنید برای این کار از یک کامپیوتر مطمئن استفاده کنید و همیشه سعی کنید تا اطلاعات را در سمت سرور یا کمپانی خود رمزگذاری کنید. ۴– یکی دیگر از مواردی که لازم است تا حتما در مورد آن صحبت گردد این است که به هیچ عنوان از اینترنت های بی سیم غیر امن استفاده نکنید . بسیاری از افراد زمانی که متوجه می شوند که مکانی نظیر یک کافی شاپ دارای یک hotspot wi-fi است سریع به آن متصل شده و شروع به وبگردی در اکانت های محرمانه خود می کنند که این کار بسیار اشتباه است چرا که افراد سود جو می توانند از طریق روش هایی به هنگامی که شما با خیال راحت در حال چک کردن اطلاعات محرمانه خود هستید شروع به جاسوسی در اطلاعات شما بکنند بدون اینکه شما از این موضوع با خبر شوید. به طور کلی این قانون را برای کارکنان خود تعیین کنید که به هیچ عنوان زمانی که در مکان های عمومی هستند از اینترنت های نا امن استفاده نکنند و تا زمانی که به یک شبکه خصوصی و یا VPN دسترسی نیافته اند به رد و بدل کردن اطلاعات محرمانه شرکت نپردازند. ۵– شبکه های خصوصی مجازی یا همان VPN ها به کارکنان کمک می کند تا زمانی که دور از دفتر کار خود هستند بتوانند به راحتی و با اطمینان خاطر به تبادل اطلاعات بپردازند و به شکلی امن به اطلاعات درون کمپانی دست پیدا کنند بنابراین کمپانی ها می توانند یک شبکه مجازی راه اندازی کنند و از این تونل امن به تبادل اطلاعات حتی از راه دور بپردازند و زمانی که کارکنان به این شبکه متصل شدند بتوانند به راحتی به تبادل تصاویر و فیلم و سایر فایل های مهم خود بپردازند.
کانال تخصصی امنیت سایبری «کتاس»
2015-11-07 15:44:35
https://telegram.me/Information_security_management آدرس بالا را به دوستان خود برای عضویت در این گروه معرفی کنيد دراین کانال راجع به امنیت در حوزه فناوری اطلاعات و سیستمهای موبایل و کامپیوترهای شخصی پرداخته خواهد شد.
کانال تخصصی امنیت سایبری «کتاس»
2015-11-07 15:53:04
مکالمات خصوصی گاهی پیش می آید زمانی که با همکار خود در مورد مسائل کاری در حال گفتگو هستید، متوجه نیستید که شاید کسی در اطراف تان در حال شنود مکالمه ی شما باشد. از این رو به شما توصیه می کنیم که در صورتی که مکالمه ی محرمانه ای دارید تا زمانی که از امن بودن محیط اطراف تان مطمئن نشده اید، طرف مقابل تان را پشت خط نگه دارید. در ضمن به خاطر داشته باشید که هرگز اطلات خصوصی و محرمانه ی خود را با افراد غریبه در میان نگذارید.
کانال تخصصی امنیت سایبری «کتاس»
2015-11-07 16:12:08
گذرواژه های منحصر به فرد مطمئن شوید که هر کدام از حساب هایتان دارای گذرواژه ی منحصر به فردی باشند. از آن جا که قادر نیستید همه ی این گذرواژه ها را در ذهن بسپارید، به شما توصیه می کنیم از یک مدیریت کننده ی گذرواژه برای ذخیره ی امن گذرواژه هایتان در سیستم استفاده کنید.
کانال تخصصی امنیت سایبری «کتاس»
2015-11-07 16:13:36
مراقب سرقت گذرواژه تان از رایانه ها و شبکه های بی سیم عمومی باشید شبکه های بی سیم عمومی و رایانه های کیوسک گونه در مکان هایی مثل کافی نت ها، مراکز کنفرانس، هتل ها، مسافرخانه ها و فرودگاه ها همواره در معرض حمله ی خلافکاران و سودجویان قرار دارند. در صورتی که این شبکه ها و رایانه های عمومی آلوده شده باشند و شما بی خبر از این موضوع اقدام به تایپ گذرواژه ی خود نمایید، مهاجمین بلافاصله گذرواژه ی شما را به سرقت می برند. تغییر گذرواژه هر چند وقت یکبار و عدم استفاده از یک گذر واژه ی واحد برای چند رایانه یا سیستم می تواند بهترین راهکار برای مقابله با سرقت هایی از این دست در فضای سایبر باشد. به طور کل رایانه های عمومی قابل اعتماد نیستند، اما اگر چاره ای جز استفاده از آنها ندارید، گذر واژه ی خود را پیش از log off یا در موقعیت مناسب تری تغییر دهید.
کانال تخصصی امنیت سایبری «کتاس»
2015-11-07 16:14:19
@Information_security_management
کانال تخصصی امنیت سایبری «کتاس»
2015-11-07 16:22:33
آیا میدانید روند حملات امنیتی در سال های اخیر چگونه بوده است؟ به گزارش Verizon در سال 2015، روند حملات امنیتی از طریق نرم افزارهای Ram Scrapper که اطلاعات را حین پردازش از حافظه سرقت می کنند، افزایش یافته و در مقابل استفاده از نرم افزارهای Key Logger رو به کاهش گذاشته است. همینطور در طول سه سال اخیر نیز حملات Phiship روند افزایشی خود را حفظ کرده است. #Security
کانال تخصصی امنیت سایبری «کتاس»
2015-11-07 16:49:15
https://telegram.me/Information_security_management آدرس بالا را به دوستان خود برای عضویت در این گروه معرفی کنيد دراین کانال راجع به امنیت در حوزه فناوری اطلاعات و سیستمهای موبایل و کامپیوترهای شخصی پرداخته خواهد شد.