Springhill dental 905 -773 - 7733 - Page 1

About
Respect your smile
Springhill dental 905 -773 - 7733
2016-10-14 16:30:57
We are pleased to welcom you to our springhill dental chanel .we are excited about this new forum for keeping you up-to-date on the latest dental and office news.
Springhill dental 905 -773 - 7733
2016-10-14 16:50:13
🔴بلیچینگ با جرمگیری چه فرقی دارد؟ در هنگام جرمگیری دندانپزشک شما رسوبات رنگی و املاح ته نشین شده بر روی دندان شما را بر میدارد و در نتیجه رنگ داخلی دندان تغییر نخواهد کرد. ولی در بلیچینگ مولکول های پر اکسید هیدروژن به داخل ساختار مینایی و عاجی دندان نفوذ کرده و باعث اکسید شدن رنگ دانه ها شده که نهایتا به سفید شدن دندان می انجامد. 🔴آیا بلیچینگ دندان ها مضر است؟ خوشبختانه بلیچینگ جز درمان هایست که در صورت انجام صحیح آن هیچ آسیبی به دندان های شما نمی زند . در هنگام بلیچینگ و به واسطه ژل های که روی دندان قرار میگیرد H2O2 تولید میشود که در اثر فعل و انفعالات شیمیایی در نهایت رنگدانه های که باعث بد رنگی دندان شده اند اکسید شده و رنگ دندان سفید میشود. تحقیقات انجام شده بر روی سختی و استحکام مینا نشان میدهد میزان تغییر در سختی مینا بعد از بلیچینگ کمتر از زمانیست که فرد یک پرتغال می خورد.
Springhill dental 905 -773 - 7733
2016-10-14 17:06:34
#کلیپ 🔹موضوع : 🔹عوامل موثر در پوسیدگی دندان ادامہ کلیپ ها در👇👇👇 ✅ @salamattv_channel
Springhill dental 905 -773 - 7733
2016-10-14 17:09:35
🔴آيا آدامس برای دندان ها مفيد است? جويدن آدامس هاي بدون قند (sugar free) به خصوص بعد از غذا خوردن، مي تواند در پيشگيري از ايجاد پوسيدگي دندان ها مفيد باشد. 🔺محيط دهان بعد از غذا خوردن خاصيت اسيدي پيدا مي كند و در چنين محيطي زمينه براي پوسيدگي دندان ها مساعد مي شود. آدامس هاي بدون قند مي توانند اين محيط اسيدي را خنثي كنند و اين خود مانع از ايجاد پوسيدگي در دندان ها مي شود. 🔺جويدن آدامس هاي بدون قند، ترشح بزاق را افزايش مي دهد. 🔺عمل تمييز كردن مكانيكي سطوح دندان ها را انجام مي دهد. توجه كنيد روي بسته اين گونه آدامس ها (بدون قند) درج شده است. البته لازم به ذکر است که شیرین بودن این گونه آدامس ها به خاطر داشتن قندهای بی ضرری مثل زایلیتول و یا سوربیتول می باشد.
Springhill dental 905 -773 - 7733
2016-10-14 17:28:34
🔹برای جلوگیری از ساییدگی دندان ناشی از مسواک زدن باید به این نکات توجه شود: ☄انتخاب مسواک نرم ☄انتخاب خمیردندان با حداقل مواد ساینده ☄تکنیک مسواک زدن ملایم
Springhill dental 905 -773 - 7733
2016-10-14 17:37:49
https://www.instagram.com/p/BKgNDlVg9D7/
Springhill dental 905 -773 - 7733
2016-10-14 18:10:08
◀️ #واترجت دندانی چیست؟ بسیاری از افراد به دلایلی (طاقت فرسا بودن، ریسک خراب شدن پروتز و…) از نخ دندان استفاده نمی‌کنند. این افراد میتوانند با جایگزین کردن دستگاه واترجت به جای نخ دندان، دندان و لثه خود را تقویت نمایند. واترجت دستگاه کوچکی است که با نیروی برق آب را با فشار از انتهای لوله باریکی که آن را مقابل دندان نگه می‌دارند، خارج میکند. هم چنین با چرخاندن دستگاه می‌توان نقاطی که به وسیله مسواک قابل تمیز کردن نمی‌باشد را شستشو داد و تمیز کرد. همچنین این دستگاهبرای افرادی که دارای اورتودنسی، روکش، ایمپلنت، دست دندان مصنوعی و یا پروتزهای اورتودنسی می‌باشند و یا نخ کشیدن را سخت می‌دانند بسیار مناسب است. برای شست و شو با این دستگاه‌ها مخزن آن را میتوان با آب ویا دهانشویه پر نمود. لازم به ذکر است که از مایع آنتی باکتریال نیز میتوان در آن استفاده کرد. 🔹سال ۲۰۱۰ و فراتر از آن بیشتر مردم و کسانی که طولانی زندگی کرده‌اند در رابطه با ساختار دندان,محدودیت‌های فیزیکی مانند ارتروز, جایگزینی ایمپلنت‌ها یا ارتودنسی افراد بالغ در استفاده از نخ دندان با چالش مواجه شده‌اند. به دلیل اینکه تنها اندکی از افراد از نخ استفاده می‌کنند, ساختارهای حرفه‌ای دندانی ضعیف هستند. مدارک و مشاهدات برای واترجت هایدندانی نسبت به رشته‌های نخی رو به رشد است. یک تحقیق چهار هفته‌ای در دانشگاه امستردام نشان داد که واترجت‌های دندانی و یک مسواک دندان معمولی دو برابر موثرتر از مسواک و نخ دندان، در کاهش خونریزی می‌باشد.
Springhill dental 905 -773 - 7733
2016-10-15 16:29:00
نکته های طلایی احتمالا خانم‌ها بار‌ها در مورد اینکه آیا در دوره عادت ماهیانه باید وقت درمان‌های دندان‌پزشکی خود را کنسل کنند یا خیر مطالب ضد و نقیض زیادی شنیده باشند. در اینجا با ذکر دلیل تداخل این دوره را با درمان‌های دندان‌پزشکی بررسی می‌کنیم: ۱- همه خانم‌ها (و البته آقایان) روزهایی از ماه احساس تحریک‌پذیری بیشتری را چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ هیجانی تجربه می‌کنند. این احساس تحریک‌پذیری فیزیکی اغلب در خانم‌ها به صورت احساس بیشتر درد در دوره عادت ماهیانه است. مطالعات نشان داده‌اند که افت و کاهش میزان هورمون‌های جنسی در خانم‌ها (استروژن و پروژسترون) با افزایش حساسیت به درد در ارتباط است. زمانی‌که این هورمون‌ها در هفته قبل از عادت ماهیانه و دوره عادت ماهیانه افت پیدا می‌کنند خانم‌ها به شدت نسبت به درد حساس می‌شوند و زمانی که این هورمون‌ها به حداکثر میزان خود می‌رسند (دوره تخمک گذاری) میزان حساسیت به درد به حداقل خود می‌رسد. از طرفی ماده شبه‌هورمون پروستاگلاندین، که واسطه احساس درد و ایجاد التهاب در بدن است، درست قبل از شروع عادت ماهیانه به حداکثر میزان خود می‌رسد. ۲- «حفره خشک» (درای ساکت) یکی از عوارض پس از کشیده شدن دندان است. در این وضعیت لخته‌ای که پس از کشیده شدن دندان در استخوان محل می‌بایست تشکیل شود تا مقدمه‌ای برای شروع ترمیم باشد، زود‌تر از موعد از بین می‌رود که متعاقب آن درد شدید ناحیه و تاخیر طولانی در ترمیم محل کشیدن دندان (گاهی تا دو ماه) خواهیم داشت. در زمان عادت ماهیانه به علت کاهش سطح هورمونهای استروژن و پروژسترون احتمال بروز این عارضه به شدت بالا می‌رود. تمام موارد مورد بحث بالا به چه معناست؟ به این معناست که اگر خانمی در دوران عادت ماهیانه حساسیت افزایش یافته‌ای نسبت به درد دارد، بهتر است درمان‌های دندان‌پزشکی غیر اورژانس خود را به بعد از دوره عادت ماهیانه موکول کند؛ در غیر این‌صورت درمان‌های دندان‌پزشکی «غیر جراحی» در این دوره هیچ منعی ندارد. اما درمان‌های جراحی و کشیدن دندان بهتر از به زمان بعد از دوره عادت ماهیانه موکول گردد.
Springhill dental 905 -773 - 7733
2016-10-16 20:06:41
🔴توصیه های خمیر دندانی 🔺بعد از هر بار استفاده از خمیر دندان، حتما در آن را ببندید تا خشک و آلوده نگردد. 🔺بعد از هر وعده غذایی، با مسواک و خمیر دندان مناسب، دندان ها را بشویید. 🔺کودکان باید روش صحیح استفاده از خمیر دندان را یاد بگیرند، طوری که آن را قورت ندهند. 🔺در کودکان به منظور پیشگیری از عوارض نامطلوب، حتما از خمیر دندان مخصوص کودک استفاده کنید. 🔺قبل از استفاده از خمیر دندان هایی مانند ضد جرم ، ضد پلاک ، ضد حساسیت و ... با دندانپزشک مشورت نمایید. 🔺در هنگام مصرف خمیر دندان به تاریخ انقضا و اطلاعات مندرج در روی فرآورده و چگونگی مصرف صحیح آن توجه نمایید و از بلعیدن خمیر دندان خودداری کنید.
Springhill dental 905 -773 - 7733
2016-10-18 16:48:51
🔴چرا مردم از جرم‌گیری وحشت دارند؟ وقتی جرم دور دندان با جرم گیری از بین می رود، فضایی خالی در اطراف دندان ایجاد می شود و دندان‌ مزبور کمی لق می‌شود و بیمار فکر می‌کند که جرم‌گیری باعث این کار شده است. مساله بعد این است که وقتی جرم با ضخامت کافی روی دندان می‌نشیند، مانع رسیدن سرما و گرما به دندانی که در اثر تحلیل لثه، ریشه‌اش نمایان شده، می‌گردد و به طور طبیعی از ایجاد درد ناشی از تغییر حرارت جلوگیری می‌کند. موقعی که با جرم‌گیری این جرم‌ها را پاک می‌کنیم، ناگهان ریشه دندان در معرض سرما و گرما قرار گرفته و تیر می‌کشد و بیمار می‌گوید با جرم‌گیری این اتفاق برایم افتاده است. مجموعه این افکار بیمار را می ترساند و فکر می کند که جرم‌گیری دندان را خراب می‌کند، در حالی که جرم دندان مسبب این مشکلات بوده است. اما اینکه عده‌ای فکر می‌کنند جرم‌گیری درد دارد، این هم تصور غلطی است. جرم‌گیری یا توسط قلم‌های دستی و یا با دستگاه صورت می‌گیرد. نوک قلم دستگاه جرم‌گیری دارای لرزش و نوساناتی است که با زدن ضربه‌هایی بسیار کوتاه بر جرم، آن را پاک می‌کند و دندان را نمی‌تراشد، بنابراین عاملی برای ایجاد درد وجود ندارد.