TOEFL Preparation - ApplyAbroad - Page 1

About
لینک گروه: https://t.me/joinchat/FrLSkz64hap2Vxjp1G-XGA کانال شامل مهم ترین پیام های گروه: @TOEFLIELTSApplyAbroad
Mojtaba Eslahi
2016-06-07 17:18:31
با توجه به نزدیک شدن به زمان اپلای 2017، گروه رو به سوپرگروه ارتقا دادم تا افراد جدید بتونن عضو بشن. در صورت تمایل دوستان تون رو با لینک عضویت به گروه دعوت کنید.
Mojtaba Eslahi
2016-06-07 17:19:08
لینک گروه: https://telegram.me/joinchat/BafkYT64haqZjrhr0Q9CLw
Sorayya Jafari
2016-06-07 18:11:07
ببخشین اینجا کسی هست که اپلای گرفته باشه و هنوز عضو این گروه باشه؟
Mojtaba Eslahi
2016-06-07 19:32:03
کانال زیر که توسط یکی از دوستانم اداره میشه، برای اطلاع رسانی در مورد همایشهای برگزار شونده در مورد پذیرش و ویزا می باشد. در صورت تمایل عضو بشید. لینک کانال: https://telegram.me/ApplySeminar
Mojtaba Eslahi
2016-06-07 20:01:50
لازمه تذکر بدم که لطفا در گروه بدون هماهنگی تبلیغات قرار ندید. تمامی راهنمایی هایی که در گروه انجام میشه با هدف کمک به بچه ها برای موفقیت در آزمون و بدون چشم داشت مالی انجام میشه.
Mojtaba Eslahi
2016-06-08 06:14:52
#تافل برای آشنایی اولیه با ساختار آزمون، نحوه برگزاری و منابع آزمون به لینک زیر مراجعه کنید و اطلاعات آن را با دقت مطالعه کنید: http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/TOEFL برای دانلود منابع، کتاب ها و نرم افزارها مورد نیاز برای آمادگی آزمون به لینک زیر مراجعه کنید: http://www.applyabroad.org/forum/forumdisplay.php?315-TOEFL-iBT
Mojtaba Eslahi
2016-06-08 06:35:28
#منابع_آزمون لغت: کتاب های 504, Essential Words for TOEFL, 400 Must have Words نرم افزهای Anki و JMemorize بر روی ویندوز نرم افزارهای Anki, Amemorize, Memrise برو روی اندروید نرم افزارهای Anki, Memrise بر روی iOS دیکشنری: برای ویندوز دیکشنری Longman Dictionary of Contemporary English 5th Edition - LDOCE5 یک نرم افزار عالی است که کاملا پاسخگوی نیازهای یک زبان آموز است. همچنین نرم فزارهای MDict و GoldenDict که خود به تنهایی دیکشنری نیستند بلکه مخازنی هستید که می تواند انواع دیکشنری ها را به آن ها افزود. برای اندروید LDOCE5, GoldenDict و ‌Bluedict عالی هستند. لیسنینگ: برای تقویت لیسنینگ می تونید از ویدئوهای TED استفاده کنید. سایت British Council هم منابع شنیداری زیادی دارد که می توانید آن ها را استفاده کنید. کتاب ها و نرم افزارهای کمکی: Barron’s, Longman, Delta, Kaplan, ETS official guide, Mastering Skills, Cambridge, Thompson هر کدام از این کتاب ها و نرم افزارها رو بررسی می کنیم: کتاب Longman: همراه نرم افزار است. این کتاب از منابع قدیمی آزمون است و با آزمون اصلی فاصله دارد. به طور خلاصه، منبع مناسبی نیست. کتاب Delta: نرم افزار همراه ندارد. کتاب از سطح آزمون پایین تر است. بخش Speaking کتاب از نقاط قوت آن است. کتاب Barron’s: همراه نرم افزار است. ساختار کتاب با آزمون اصلی کمی فاصله دارد. به طور خاص لیسنینگ های کتاب گاهی بسیار طولانی است که با آزمون همخوانی ندارد. اما اگر وقت دارید منبع مناسبی است. کتاب Thompson: همراه نرم افزار است. کتاب استاندارد و مناسبی برای آزمون است. ریدینگ های و لیسنینگ های کتاب بسیار خوب هستند. کتاب Kaplan: همراه نرم فزار است. بخش ریدینگ کتاب از سطح آزمون بالاتر است. اگر زمان دارید و می خواهید بیشتر تمرین کنید منبع مناسبی است. کتاب Oxford: نرم افزار همراه ندارد. قسمت ریدینگ کتاب بسیار خوب است و برای تمرین این بخش پیشنهاد می شود. کتاب Cambridge: نرم افزار همراه دارد. کتاب بسیار خوبی است که به آزمون بسیار نزدیک است. این کتاب و آزمون های آن را برای روی های نزدیک آزمون نگه دارید. شبیه ساز آزمون: نرم افزار TPO. اصلی ترین منبع آمادگی آزمون به حساب می آید. اگر زمان محدودی دارید و فقط می خواهید بر روی یکی از منابع کار کنید این نرم افزار را انتخاب کنید. تمامی آزمون های آن تا آزمون شماره ۳۴ عالی هستند. آزمون های پس از آزمون ۳۴ زیاد قابل اتکا نیستند. حتما آزمون رو بشکونید و آنالیز کنید. لغت های آن را به خوبی تمرین کنید (PDF ای از لغت های جدا شده آن وجود دارد و نیاز نیست خودتون اون ها رو جدا کنید).
Mojtaba Eslahi
2016-06-08 06:39:06
#زمان_آزمون: زمان مناسب شرکت در آزمون برای اپلای فصل پاییز سال آتی میلادی، از اوایل تیر ماه تا اواخر آبان آن سال است. مثلا اگر برای فال 2017 قصد اپلای دارید تقریبا تا اواخر آبان امسال باید در آزمون شرکت کرده باشید. به این نکته توجه داشته باشید که اگر دیر اقدام به ثبت نام در آزمون کنید احتمال این که در پیدا کردن زمان مناسب آزمون دچار مشکل شوید وجود دارد. هر ساله تعدادی زیادی از افراد در این آزمون شرکت می کنند و با توجه به پیک زمان آزمون، احتمال پیدا نکردن وقت وجود دارد. پس ترجیحا زودتر ثبت نام کنید. اگر به هر دلیل نتوانستید در زمان مناسب در آزمون ثبت نام کنید یا آزمون خوبی نداشته اید و می خواهید مجدد ثبت نام کنید بدانید که کسانی که پیگیر باشند بالاخره زمانی را پیدا خواهند کرد. این مشکل برای همه وجود دارد و شما در این بین تنها نیستید. با برنامه ریزی مطمئنا با مشکلی مواجه نخواهید شد. شاید مجبور شوید برای شرکت در آزمون به شهری دیگری بروید اما مطمئنا ارزشش را دارد.
Mojtaba Eslahi
2016-06-08 06:40:45
#سنتر_آزمون: آزمون تافل در ایران در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، ارومیه، تبریز، آمل و زنجان به صورت هفتگی یا حتی چند بار در هفته برگزار می شود. برای ثبت نام در آزمون باید یکی از سنترهای آزمون را انتخاب کنید. اگر با این سوال روبرو هستید که در کدام یک از سنترها ثبت نام کنید باید بدانید که به تجربه ثابت شده است که بحث در مورد ضعف و قوت سنترهای آزمون بحثی شخصی است و نمی توان آن را بسط داد. هر کس ممکن است در روز آزمون با مشکلاتی مواجه شده باشد که به نظرش سنتر در آن مقصر باشد یا آزمون خوبی را تجربه کرده باشد و از آن سنتر تعریف کند. به طور خاص در مورد دو سنتر سنجش و امیربهادر تهران این نکات رو در نظر داشته باشید: سنتر سنجش از بهترین سنترهای آزمون است که در یک سالن بزرگ برگزار می شود و هر کدام از شرکت کنندگان در باجه هایی نسبتا ایزوله حضور خواهند داشت. هر چند صدای اطرافیان به خصوص در بخش اسپیکینگ خیلی آزاردهنده نیست اما به هر حال شما صدای اطرافیان رو خواهید شنید و باید با تمرکز بر آزمون و تمرین، انتظار صداهای دیگران رو داشته باشید. اما مطمئنا کسانی که تسلط کافی بر مطالب و آزمون دارند با مشکلی مواجه نمی شوند. سنتر امیربهادر هم یک سنتر کاملا مناسب برای آزمون تافل است. اما سه نکته در مورد این سنتر گاهی شنیده می شود که به عنوان نقطه ضعف تلقی می گردد: ۱- این سنتر یک ساختمان چندین طبقه است که ممکن است شما در طبقات بالایی آن آزمون داشته باشید پس برای زمان استراحت ۱۰ دقیقه ای میان آزمون باید چندین طبقه را بالا و پایین بروید که برای بعضی آزاردهنده است. ۲- این سنتر به نسبت سنترهای دیگر با دیسیپلین بیشتری بچه ها رو چک اولیه می کنه؛ یعنی هنگام ورود اولیه و چک مدارک کمی سخت گیرانه برخورد می کنه که گاهی پیش از آزمون می تونه باعث استرس باشه. ۳- مکان های نشستن نزدیک به هم هست و به نسبت سنجش در فضای کوچکتری حضور دارید. اما به تجربه دیده شده که همین عامل می تواند باعث بشود که صدای کمتری هم در محیط بپیچد. اما از ما به شما نصیحت: خودتون رو درگیر این نکات ریز نکنید. به خوبی و خوشی بروید سر جلسه و آزمون تون رو بدید. شما اگر آزمون های TPO رو بزنید می بینید که متوسط نمرات آمون های TPO شما (به خصوص آزمون ها ۲۰ الی ۳۰ که استانداردتر هستند) با نمره شما در روز آزمون تفاوت چندانی نخواهد کرد. پس تمرکز خودتون رو بر روی افزایش توانایی هاتون روی اسکیل های مختلف آزمون بگذارید.